Bronie CS:GO, które są rzadko wykorzystywane
CS:GO rządzi się swoimi prawami. Przez wiele lat gra ukształtowała się do tego stopnia, że utarte schematy stanowią element taktyczny wielu profesjonalnych zespołów. Doskonale wiedzą jak bronić, jak atakować, jak wygrywać rundy. Dzieje się to dlatego, że wiedzą, jak wykorzystać przedmioty dostępne w Counter-Strike’u.
Niektóre zagrania używane przez graczy mogą być bardzo przewidywalne i możemy się na nie bez żadnego problemu przygotować. Wiemy także, na jaki zestaw broni możemy liczyć we wrogiej formacji, dlatego jesteśmy w stanie rozegrać rundę agresywnie lub zachowawczo.
Bronie w CS:GO są wszystkim dobrze znane. Dzielą się na te popularne, z których korzysta zdecydowana większość społeczności, a także na te, po które zawodnicy sięgają nieco rzadziej. Dlaczego tak się dzieje? No właśnie przez ograne i zapamiętane scenariusze. Wiemy, jak dana broń strzela, jaki ma rozrzut, na co można sobie pozwolić. Niektóre bronie są także gorsze pod różnymi względami, a więc nie są zachęcające do użytkowania ich w trakcie ważnych rund. Jakie są i czym się charakteryzują bronie, które są rzadko wykorzystywane w CS:GO? Zapraszam do dalszej części wpisu.
Rewolwer R8
Następca Deagla? Tak na niego mawiali. No właśnie - mawiali. Po licznych aktualizacjach, które osłabiły broń do tego stopnia, że obecnie nie ma wielu chętnych do wymiany arsenału, stał się praktycznie niegrywalny.
Posiada specyficzny sposób strzelania, charakterystyczny dla rewolweru, jednak nie do końca pasujący do mety CS:GO - jest zbyt wolny. Zanim go naciągniemy, przeciwnik zdąży oddać w nas kilka celnych strzałów. Strzał alternatywny jest z kolei zbyt słaby na długi dystans, co praktycznie przekreśla jego używanie w profesjonalnych meczach. Pojawia się natomiast często w różnego typu showmatch’ach z udziałem topowych zawodników.
MP5-SD
Kolejna z nowych broni, która nie stała się ulubieńcem graczy. Choć jego użyteczność nie jest już tak bardzo kwestionowana jak powyższego rewolweru, tak nadal posiada zdecydowanie większą ilość przeciwników niż zwolenników.
Jest faktycznie szybkostrzelna i dobra na krótki dystans, ale tylko w momencie, kiedy przeciwnik nie posiada pancerzu. Z kevlarem broń ta zadaje tak znikome obrażenia, że potrzeba aż 7 strzałów w okolice klatki piersiowej, aby powalić oponenta. Ma damage podobny do Glock’a-18, a to chyba niezbyt dobrze o nim świadczy, prawda?
SG 553
Często widujecie tą broń w meczach? Na amatorskim poziomie może i owszem, jednak najlepsi zawodnicy wiedzą, że SG do najlepszych nie należy i wolą korzystać innych dobrodziejstw dostępnych po stronie atakującej.
Popularny “Krieg” jest potężną bronią, ponieważ posiada lunetę i zabija jednym strzałem w głowę podobnie jak AK-47, jednak przegrywa w walce z popularnym karabinem w kwestii rozrzutu. Jest na tyle duży, że bez celowania ciężko wykorzystać go w dynamicznej rozgrywce. Jeśli zamierzacie wyeliminować wroga z M4A1-S na długim dystansie bez celownika - możecie nie zdążyć oddać celnych strzałów.
M249
Czy to nie to samo co Negev? Może z wyglądu są to podobne bronie, jednak w praktyce spotkacie się częściej z tym, że wasz przeciwnik będzie wolał trzymać w rękach właśnie broń antyterrorystów. M249 jest dużo droższa, a jej czas przeładowania jest zdecydowanie zbyt długi, przez co jesteśmy narażeni na liczne ataki.
PP-Bizon
Generalnie większość PM-ów jest w miarę solidna, jednak ich użyteczność zależy w dużej mierze od umiejętności i poziomu zawodników. Na niższych rangach znacznie częściej uświadczymy widoku zawodnika biegającego z takim pistoletem maszynowym jak P90 czy Bizon. Niestety, w meczach o wyższe cele wspomniane bronie nie zawsze będą najlepszym wyborem.
Bizon jest podobną bronią do MP5. Strzela niesamowicie szybko i poruszamy się z nią błyskawicznie, lecz w starciu na daleki dystans nie mamy dużych szans na kogoś, kto dysponuje innym PM-em lub lepszym karabinem. W przeciwnika z pełnym pancerzem jeden strzał w klatkę oznacza zaledwie 19 punktów obrażeń.