Skiny CS:GO, które nigdy nie zostały wypuszczone
Zapewne nie jest tajemnicą, iż projektanci skórek do Counter-Strike’a: Global Offensive posiadają ich w zanadrzu całkiem sporo. Aktualnie przyjął się trend, dzięki któremu twórcy gry korzystają z pomysłów graczy i to właśnie przedmioty użytkowników warsztatu CS:GO trafiają w ostatnim czasie do skrzynek.
Mimo to graficy reprezentujący studio Valve pracują (lub pracowali) nad zupełnie innymi koncepcjami. Część z nich mogła nie przechodzić testów, źle wypadały w grze lub zwyczajnie nie podobały się innym pracownikom, przez co nie dopuszczono ich do oficjalnej aktualizacji.
Warto jednak wiedzieć, że projekty te nigdzie nie giną. To, że nie zostały wykorzystane teraz nie znaczy, że nie zostaną ulepszone i wrzucone do skrzynki przy okazji któregoś z następnych dodatków. Co więcej, te wizualizacje są publiczne i można bardzo szybko odnaleźć pomysły pracowników Gabe’a Newella.
W oficjalnym poradniku Valve dotyczącego wykończeń broni, który został wydany bardzo dawno, widać skiny, które nigdy nie zostały dodane do gry. Jak wyglądają i czy jest szansa, aby zobaczyć je w CS:GO w przyszłości?
FAMAS | Żar
Do tej pory do gry zostały dodane trzy bronie, które posiadają malowanie “Żar”: Desert Eagle, UMP-45 oraz Rewolwer R8, który zadebiutował kilka dni temu przy okazji operacji Riptide. Styl ten jest na tyle uniwersalny, że z powodzeniem znalazłby miejsce na każdym karabinie i pistolecie w CS:GO.
Powyższy skin do FAMAS’a został udostępniony przez Valve i znajduje się w poradniku, który pisany był przez pracownika CS:GO. Służy tam jedynie w celach prezentacyjnych, jednak skoro został uprzednio stworzony można się domyślać, że twórcy czekają z nim na odpowiedni moment.
FAMAS | Stal nawęglana
To malowanie cieszy się niesamowitą popularnością. Wpływ na to ma oczywiście nieszablonowy, unikalny pattern, który im bardziej jest niebieski, tym jest droższy i bardziej pożądany przez kolekcjonerów. Nic dziwnego, w końcu znaczna część handlarzy i inwestorów obraca się wokół nietuzinkowych przedmiotów.
Ponownie jak w przypadku poprzedniej broni mamy do czynienia z wykończeniem, które dobrze znamy z CS:GO. Doskonale wiemy, że Valve lubi powielać schematy i dodaje do gry te skórki, których gracze pragną najbardziej. Ten FAMAS został również użyty do prezentacji, aczkolwiek w ostatniej aktualizacji do gry wrzucono dokładnie ten rodzaj skina, jednakże na modelu MAC-10. Utwierdziło to tylko w przekonaniu, że jeszcze wiele różnych borni z tym wzorem zostanie do Counter-Strike’a dodanych.
M4A4 | Rzeź
Bardzo ciekawy przypadek malowania do broni. Dlaczego? A no dlatego, że skin “Rzeź” pojawiał się w CS:GO jedynie na nożach i jednej parze rękawic. Nie ma w grze ani jednej broni, która nosi na sobie jeden z wielu patternów “Rzezi”. Czy wygląda ładnie? Moim zdaniem pasuje i prezentuje się całkiem nieźle.
Pozostało zadać jeszcze jedno pytanie - czy ma szansę znaleźć się w grze? Jeszcze do niedawna stwierdziłbym, że ta skórka zarezerwowana jest wyłącznie dla noży. Jednak tak samo uważałem o Gamma Dopplerze, który ostatecznie kilka dni temu zawitał na pistolecie strony atakującej - Glock-18. Na tym przykładzie widzimy, że niemożliwe dla Valve nie istnieje i któregoś dnia faktycznie zobaczymy ten przedmiot w jednej ze skrzynek.
M4A1-S | Stal nawęglana
Na sam koniec sytuacja, która miała miejsce kilka miesięcy wcześniej, mianowicie przy okazji operacji Broken Fang. Na powyższej grafice, za AWP | Gradient, widoczna jest M4A1-S, która “ubrana” jest właśnie w popularny “Case Hardened”. Obrazek pochodzi z oficjalnej wiadomości e-mail, którą Valve wysłało do graczy i twórców.
Jeśli dobrze się zastanowimy, większość, o ile nie wszystkie, przedmioty z tego zdjęcia zostały w tamtym czasie udostępnione w grze. Dziwnym trafem M4A1-S “zaginęła” i do tej pory nigdy nie była dostępna. Czy to błąd pracowników odpowiedzialnych za komunikację? A może zawiodło coś po stronie realizacyjnej i prace nad tą M4 zostały wstrzymane? Tego nie wiemy i raczej szybko się nie dowiemy. Pewni możemy być jednego - koncepcja została stworzona, a to może oznaczać, że istnieje cień szansy na pojawienie się tego skina w przyszłości.