Skiny CS:GO, które powinny znaleźć się w grze
Przechadzając się po kolejnych stronach warsztatu Steam, na których znajdują się oczywiście skiny do CS:GO, można natrafić na całą masę perełek, które już po samej miniaturce przyciągają uwagę. Spore grono autorów prac walczących o najlepszy pomysł na skórki do broni może zostać wyróżnione przez Valve, a taka nobilitacja przekłada się bezpośrednio na zysk z dobrze wykonanej pracy.
Warsztat skinów CS:GO to niekończąca się studnia pomysłów. Przekonujemy się o tym na każdym kroku, gdyż codziennie dochodzą kolejne koncepty, które ponownie są w stanie zaskoczyć obserwatorów. W zasadzie można zadać sobie pytanie, czemu deweloperzy gry aplikują do gry taki chłam, skoro w “poczekalni” leży - i marnuje się - tak wiele grafik mogących zrobić furorę wśród graczy? Zapewne pracownicy mają odgórnie ustalone wytyczne, których zwykły zjadacz chleba nigdy nie pozna. Niemniej finalny efekt, czyli skrzynkę ze skinami, możemy jako gracz ocenić, a noty nie zawsze bywają pozytywne.
Czy może być lepiej? Okazuje się, że tak. Cały arsenał kolorowych przedmiotów tylko czeka, aż dostanie swoje 5 minut. Przyjrzyjmy się zatem najciekawszym propozycjom skinów, które powinny zostać dodane do CS:GO.
Desert Eagle | Supercharged
Czy nie przypomina wam trochę, pod względem wizualnym, egzemplarzy z serii “Wtrysk paliwa”? Dla mnie to bardzo wyraziste połączenie. Nie jest oczywiście przypadkowe - autor tej pracy to ta sama osoba, która zaprojektowała właśnie AK-47 i Tec-9 z tym znanym motywem.
Choć w warsztacie zarówno Deagle, jak i wyżej wymienione AK i Tec, noszą nazwę “Supercharged”, tak anglojęzyczna wersja w samej grze to “Fuel Injector”. Wszystko wskazuje na to, że skoro wzór ten jest już powielany, dodanie tego pistoletu będzie kwestią czasu.
AK-47 | Printstream
Tak, to ten sam wzór, który jest nam dobrze znany z samej gry. Ponownie, za jego koncept odpowiada ten sam autor, który przygotował malowanie na inne bronie - aktualnie w CS:GO jest to Desert Eagle oraz M4A1-S. Czy nie powinny trafić na każdy możliwy karabin i pistolet?
Taki scenariusz nie jest zbytnio możliwy, jednak trzeba przyznać, że skin fenomenalnie prezentuje się już na serwerze. Biało-czarne akcenty zaczynają nabierać barw, kiedy złapiemy odpowiedni kąt padania światła. Dodatkowym atutem tego malowania jest fakt, że idealnie łączy się z hologramowymi wlepkami.
M4A1-S | Crossfire
Skórki z serii “Blaze” stały się kultowe, a ich cena drastycznie podskoczyła. Choć od dawna w grze występują tylko w trzech wersjach - Deagle, UMP i Rewolwer, tak wydaje się, że ich design z powodzeniem sprawdziłby się na innych broniach.
Jako argument można podać właśnie tę M4, która została zrobiona na wzór “Żaru”, jednak w nieco odświeżonym i bardziej jaskrawym wydaniu. Motyw ognia czy płomieni ukazany w ciekawym wydaniu, zawsze będzie elementem, obok którego nie sposób przejść obojętnie.
USP-S | Hammer
Hammer - niby młot, a jednak nie do końca. Nie znamy konkretnego zamysłu autora, bowiem przy swojej pracy zostawił bardzo enigmatyczną notatkę. Możemy spróbować pobawić się w zgadywanie i opisać to, co przychodzi nam na myśl.
Bardzo podoba mi się sam pomysł, ponieważ patrząc na ten pistolet mam wrażenie, że widzę kompletnie inną broń przez te wyżłobienia na korpusie i tłumiku. Dlaczego Hammer? Nie wiem, być może ma to związek z gorącym żelazem - wnioskując po barwach - poddanemu kuciu? Mimo wszystko prezentuje się dosyć okazale i fajnie byłoby zobaczyć go w CS:GO.
M4A1-S | Hornet
W CS:GO bardzo dobrze sprzedają się wszelkie kolorowe skiny, które nawiązują do zwierząt, bestii czy podobnych postaci. W tym przypadku mierzymy się z niezbyt lubianym owadem - szerszeniem - zaprezentowanym w ciekawej aranżacji.
Dobór kolorów nie był przypadkowy, szerszeń - podobnie jak osa czy pszczoła - to stworzenia z żółtym ubarwieniem, które zdecydowanie wyróżniają się na tle innych osobników z tego gatunku. Sam skin jest świetnie wykonany i widać po nim profesjonalizm autora projektu. Gdybym miał go zestawić z jakimś już istniejącym, położyłbym go na tej samej półce co Hiperbestia - oczywiście pod kątem podobieństwa w realizacji. Skórka byłaby fenomenem, której klasa rzadkości to z pewnością minimalnie kolor różowy (“poufne”).