Skiny CS:GO w chińskiej wersji cz. 2
Nie od dziś wiadomo, że w Chinach wszystko wygląda inaczej. Nie zdziwię was jeśli napiszę, że nawet skiny CS:GO potrafią różnić się wyglądem względem pierwowzoru. Wszystko to wynika z restrykcji, które zabraniają pokazywania elementów powiązanych z czaszkami.
W Counter-Strike’u: Global Offensive mamy natomiast całe mnóstwo skórek, które opierają ogólny design na motywie ludzkiego szkieletu. Są też i takie, które posiadają symboliczny, nie rzucający się w oczy dodatek, ale w chińskiej wersji nawet i mała głupota znajdująca się na przedmiocie musiała zostać ocenzurowana.
Co to oznacza dla graczy? Dla większości nie oznacza to nic. Natomiast gracze mieszkający w Chinach mają do dyspozycji zupełnie inny zestaw skórek, którymi posługują się na co dzień w grze. Ma to także niebagatelny wpływ na ich wartość, bowiem jeśli zastanawialiście się kiedyś, dlaczego jakiś przedmiot jest drogi pomimo kiepskiego wyglądu, może to oznaczać, że w chińskiej wersji wygląda po stokroć inaczej i to właśnie za ten wygląd płaci się tak wielkie pieniądze.
Jeden artykuł na temat wyglądu skinów CS:GO w chińskiej wersji już przygotowaliśmy. Zobaczcie zatem, jakie inne przedmioty czekałyby na was, gdybyście kiedyś mieli okazję rozgrywać mecze w Chinach.
Glock-18 | Katakumby
Oryginalna nazwa odzwierciedla to, co faktycznie przedstawia grafika w klasycznej wersji. Trochę inaczej jest w przypadku chińskiego zamiennika, bowiem tam wszystkie czaszki został zastąpione maskami przeciwgazowymi - jak ma to miejsce w większości takich przypadków.
Z takim motywem spotkacie się niemal zawsze, kiedy jakaś czaszka musi zostać ukryta. Jest to najprostszy sposób, gdyż w takim układzie koncepcja skórki nie ulega zmianie.
USP-S | Kora mózgowa
Już sama nazwa sugeruje nam, że taki skin nie ma prawa istnieć w chińskiej wersji CS:GO. W oryginale widzimy “wylewający” się z czaszki mózg, który sprytnie układa się w napis “USP” znajdujący się na tłumiku pistoletu strony antyterrorystów.
Azjatycki grafik musiał dokonać kilku poprawek i finalnie wyszedł model, który nie odbiega aż tak od koncepcji autora projektu, a zarazem nie przedstawia już ludzkiej czaszki, która jest w Chinach surowo banowana.
AWP | Robaczy bóg
Tak jak wspomniałem wcześniej, jeśli zobaczycie na jakimś skinie mózgownice, w 90% przypadków zostanie ona zedytowana po linii najmniejszego oporu - nałożeniem maski na widoczne kości. Nie inaczej ma się sytuacja w odniesieniu do powyższej AWP, gdzie sam obrazek jest i tak rzadko widoczny w samej grze z powodu umiejscowienia na tylnej części snajperki, niewidocznej bez użycia podglądu.
Spod czaszki wyrastają korzenie, które nie są niczym drastycznym i nie zostały w żaden sposób zmienione. Samo dodanie maski przeciwgazowej także nie spowodowało większych efektów, stąd nawet i taka odsłona mogłaby spotkać się z aprobatą wśród graczy z Europy i Ameryki.
P250 | Kartel
Pisząc wcześniej o drobnych elementach miałem na myśli między innymi i ten egzemplarz. Jedyną czaszką, która się tutaj pojawia jest ta znajdująca się na rękojeści pistoletu, która umówmy się, wygląda jak tatuaż mieszkańca Ameryki Południowej lub Łacińskiej. Nic inwazyjnego, raczej rozpatrywana w kontekście ozdoby.
Nie jest ona widoczna w grze bez podglądu, gdyż zasłaniamy to miejsce ręką trzymając po prostu P250. Nie spodobało się to jednak chińskim właścicielom CS:GO i zamienili ją na… no właśnie, co to takiego? Wygląda jak medalik z jakiegoś łańcuszka z tą różnicą, że w środku widnieje jakby symbol znany wśród iluminatów. Czaszek może i nie lubią pokazywać, za to najwidoczniej nie mają problemu z innymi atrybutami tajemniczych stowarzyszeń.