Skiny z warsztatu Steam, które powinny zostać dodane do CS 2

 

Na przestrzeni ostatnich tygodni dało się zauważyć, iż Valve bardzo mocno próbuje ingerować w fundamentalną zasadę działania skinów. W CS:GO było to bardzo proste - skórki dostępne były ze skrzynek oraz rynku Steam i każdy gracz wiedział dokładnie gdzie i w jaki sposób może je zdobyć. Ostatnie aktualizacje pokazały, że deweloperzy gry próbują iść z duchem czasu i wprowadzać zmiany, których zadaniem jest przyciągnięcie jak największej liczby osób - taką zamianą było właśnie dodanie możliwość wypożyczenia skinów do broni.

Skiny w CS 2 są póki co tematem, który schodzi na dalszy plan - wszak od oficjalnej premiery pojawiła się tylko jedna nowa skrzynka wprowadzająca świeżą kolekcję na miarę nowego silnika. Warto jednak wiedzieć, że warsztat Steam prężnie działa, a użytkownicy wrzucają tam coraz to lepsze propozycje.

W tym wpisie przygotowaliśmy dla was kilka wybranych projektów z ostatniego okresu, które wywarły na nas najlepsze wrażenie i są potencjalnymi kandydatami do pojawianie się w Counter-Strike 2 przy okazji premiery setu nowych broni. Jesteście ciekawi? Zobaczcie sami, jak prezentują się skiny do CS 2 z warsztatu Steam, które naszym zdaniem wyglądają najlepiej.

 

AWP | EVO

To co odróżnia projekty nowych skinów od tych, które zostały przeniesione z CS:GO to fakt, iż proces ich tworzenia uwzględnia nowe techniki i możliwości silnika w CS 2, a których autorzy prac z Global Offensive nie mieli. Właśnie dlatego wszystko wygląda lepiej, żywiej, bardziej kolorowo. Tutaj na przykład twórca skórki do AWP postawił na efekt 3D przy niektórych elementach oraz teksturę, która naśladować ma matową folię. W Counter-Strike 2 jest to bardzo dobrze widoczne, przez co efekt może być naprawdę piorunujący.

 

AK-47 | Pearl Sakura

Tutaj mamy do czynienia z prawdziwym arcydziełem. Autor pracy doskonale zobrazował, na czym polega widoczność wypukłych elementów, które w CS:GO byłyby po prostu teksturą 2D. Dodatkowo, co widać szczególnie gdy pojawia się światło, zastosował perłowe wykończenie, które przez część graczy może być kojarzone z serii skinów Printstream. Całość prezentuje się olśniewająco, także dzięki idealnie dobrym kolorom.

 

M4A4 | Lunar Mission

W porównaniu do poprzedniej broni tutaj dzieje się znacznie mniej, natomiast również zastosowane zostały ciekawe efekty. Przede wszystkim w oczy rzuca się chromowana tekstura, która uwypukla się, gdy podglądamy broń lub jesteśmy w otoczeniu dobrego światła. Druga sprawa to elementy łączące główne części M4, które są ze sobą spawane, tworząc koncepcję podobną do Case Hardened, czyli rodzaju nawęglonej stali. Białe skiny są zawsze w modzie, a więc tutaj, wraz z ciekawymi nalepkami, może pojawić się spore zainteresowanie.

 

Glock-18 | Train

Trzeba powiedzieć, że autor pracy miał łeb na karku i aż dziwne, że nikt nie wpadł na ten pomysł do tej pory. Górna część tego pistoletu ma idealny kształt nadający się na wagon pociągu, co zostało świetnie w tym przypadku zilustrowane. Dzięki efektom 3D z silnika Counter-Strike 2 można nadać takim elementom jak drzwi czy okna unikatowej formy, która jeszcze bardziej podbija finalny wygląd. Doskonale wiemy, jak sporą częścią gry CS:GO i CS 2 są pociągi (wciąż liczby na powrót mapy de_train), a więc byłoby to także świetne nawiązanie, a nie wyłącznie kolorowa grafika.