Najdroższe skiny CS 2 do AWP

 

Counter-Strike 2 to gra, w której dla każdego gracza dostępny jest całkiem spory arsenał broni, który może zostać wykorzystany na różne sposoby przez obie strony. Choć jest ich naprawdę dużo, nie da się ukryć, że zawodnicy (nie tylko profesjonalni) ograniczają swój wybór do zaledwie kilku - jest to efekt przyzwyczajenia i skali, ponieważ niektóre karabiny czy pistolety są po prostu znacznie lepsze, nawet bez pełnego wyposażenia.

AWP to jedna z nielicznych snajperek w CS 2, której siła ma niebagatelny wpływ na przebieg poszczególnych rund w meczu, gdyż początkowa eliminacja i odpowiednie ustawienie może zdobyć przewagę całej drużynie. Jest też odpowiednio droga, a więc nie każdy i nie w każdej sytuacji może sobie na nią pozwolić.

Do tego karabinu jest także ogrom ciekawych i kolorowych skinów w CS 2, które powodują, że jeszcze chętniej sięgamy po broń z lunetą. Przekrój jest na tyle duży, że bez problemu znajdziemy interesujący nas wzór z podziałem na konkretną cenę. Na tapet weźmiemy dziaj skiny najdroższe, które są bardzo wyjątkowe i rzadko spotykane w samej grze.

 

AWP | Gungnir

Skoro jest to zestawienie najdroższych skinów, cena nie powinna nikogo szokować. A jednak. Powyższa skórka jest praktycznie niedostępna ze względu na unikatową kolekcję i próżno szukać jej także na rynku Steam. Gungnir przebił wartością legendarnego Dragon Lore, ponieważ na zewnętrznych marketach wystawiana jest od 35 000 PLN.

 

AWP | Smocza wiedza

Wysokie miejsce, ale już nie na pierwszym stopniu podium. Dragon Lore nadal jest jednym z najdroższych skinów w CS 2, ponieważ jego cena zaczyna się od 18 000 PLN. Smocza wiedza jest z nami od zamierzchłych czasów CS:GO, a w tym roku stuknie jej 10 lat od dodania do gry.

 

AWP | Pustynna hydra

Desert Hydra to stosunkowo nowy skin do AWP, który w szybkim tempie osiągnął tak dużą wartość. Wszystko dzięki temu, że jest dostępny wyłącznie w kolekcji mapy Mirage z 2021 roku, która pojawia się tylko podczas eventów rangi Major (wykluczając rynek Steam). Jest to jedyny skin z tego zestawienia, który może pojawić się na markecie od Valve, ponieważ w niektórych odmianach wystawiany jest od 7 000 PLN.

 

AWP | Meduza

Meduza to skin wielce interesujący, ponieważ pojawił się w CS:GO nie tak długo po AWP | Smocza wiedza, w 2015 roku, a na pewno nie jest traktowany na równi pod kątem samej popularności. Choć cena może mówić co innego, ta snajperka nie jest częstym wyborem wśród kolekcjonerów - wszystko przez to, że główna część motywu jest widoczna dopiero podczas podglądu broni.

 

AWP | Książę

Bardzo szlachetny, o niestandardowym patternie. Tak właśnie wygląda powyższa broń, która pojawiła się, także w CS:GO, podczas dodawania do gry mapy Canals. Choć może się wydawać, że działo się to nie tak dawno, w tym roku będzie już pięciolecie jej istnienia. Ze względu na rzadkość występowania tej kolekcji, cena AWP osiąga równie horrendalne wartości co poprzednie sięgające kilkunastu tysiącom złotych. Jest to jednak gratka dla niejednego konesera skinów, którego posiadaniem poszczycić może się zaledwie garstka osób.