Najstarsze skiny CS 2

 

Liczba dostępnych w grze skinów jest ogromna i nietrudno jest nie pamiętać o wszystkich. Zazwyczaj gracze podczas wyboru swojej ulubionej skórki skupiają się wyłącznie na pojedynczych egzemplarzach, które w danej chwili odpowiadają gustom i pasują do ich kryteriów. Zapominamy przy tym wszystkim o przedmiotach z zamierzchłych czasów, które pojawiały się, gdy trend na te dodatki dopiero raczkował.

CS:GO, bo tam pojawiły się pierwsze skiny, był jedną z pierwszych gier, która na tak dużą skalę poszczycić się mogła kosmetyczną zmianą broni - jej wyglądu, który nijak wpływał na samą rozgrywkę. Należy jednak dodać, że projekty, które wówczas wychodziły na światło dzienne, nie były niczym oszałamiającym, ale jak na tamten czas robiły niezłą furorę.

Niektóre nadal, pomimo upływu lat, mają coś w sobie, natomiast zdecydowana większość trzyma się już wyłącznie z sentymentu. Warto jednak wiedzieć, jak niegdyś prezentowały się takie itemy, dlatego zobaczcie sami najstarsze skiny dostępne w Counter-Strike 2.

 

AWP | Siatka safari

Nie jest to z pewnością szczyt marzeń wszystkich graczy, natomiast sam pattern Siatka safari to integralna część Counter-Strike’a i choć trudno wyobrazić sobie teraz, aby Valve dodało nową skórkę z tej kolekcji, tak te już obecne na pewno pozostaną w pamięci wielu i przywodzić będą na myśl fajne czasy raczkującego Counter-Strike: Global Offensive.

 

AK-47 | Kolory dżungli

Jeśli przyjrzymy się dobrze wzorom, jakie niegdyś stosowane były w ramach skina do broni w CS:GO, można złapać się za głowę i pomyśleć, kto dopuścił taki projekt do oficjalnej skrzynki. Musimy jednak wiedzieć, że możliwości graficzne tamtejszego silnia stały na zupełnie innym poziomie i trudno jest wyobrazić sobie, aby w latach 2013/2014 na serwerach CS’a zawitał skin taki jak chociażby Łańcuch znaków. Mimo wszystko jest to ciekawa pamiątka, która wcale do najtańszych nie należy.

 

Desert Eagle | Błotniak

Możemy zauważyć, że skiny z CS:GO mają wiele cech wspólnych i powtarzał się sam styl ich wykonania. Na plus na pewno wyszło to, że silnik z CS 2 zdecydowanie podbił jakoś niektórych wykończeń do broni, dzięki czemu nawet te stare, nudne skiny zyskały w Counter-Strike 2 nowe życie. Patrząc na przykładzie powyższego Deagla, który w poprzedniej wersji nie był zbyt chętnie wykorzystywany, można zastanowić się, czy w akompaniamencie fajnych naklejek nie okaże się interesującą kombinacją.

 

USP-S | Królewski błękit

W tamtym okresie, a więc w latach 2013/2014, każdy skin, który jakkolwiek odbiega od klimatu moro, wojskowego, robił szał na rynku przedmiotów. Wreszcie pojawiały się skórki, ktróre pokazywały, że to nadal mimo wszystko tylko gra, w której należy czasem odejść od realizmu. Tak też w kolejnych latach takich propozycji było znacznie więcej, ale na początku gracze mogli liczyć na zaledwie garstkę propozycji. Powyższy skin jest jedną z takich.